هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان

شهید محمدجعفر تبارجعفر قلی

خدایا! هنگامیكه این نوشته را بعنوان وصیت در منطقه

 جنگی جنوب كشور در داخل سنگر دارم می‌نویسم، بار

سنگینی گناه بر قلبم احاطه می‌كند، می‌دانم كه هر كس

لیاقت و شایسته شهادت در درگاه حق تعالی را ندارد.

حدیثی از رسول گرامی(ص) بنظرم رسیده، كه می‌فرماید:

((الدنیا مزرعه الاخره)) این دنیا كِشتگاه آخرت است.


شهید محمدجعفر تبارجعفر قلی

زندگینامه شهید محمدجعفر تبارجعفرقلی

محمدجعفر تبار جعفرقلی سال 1340 در روستای بالابیشه سر در خانواده مذهبی و كشاورز بدنیا آمده، دوران تحصیلات ابتدائیش را در مدرسه بیشه سر گذرانده و سپس جهت ادامه تحصیل وارد شهرستان بابل شد. همزمان با دوران تحصیلات دبیرستانی ایشان مبارزات حق طلبانه ملت مسلمان ایران علیه رژیم جنایتكار شاه آغاز شد و ایشان با آگاهی كه از جنایت رژیم شاه داشت وارد صف مبارزات شد و یكی از معدود افرادی بود كه از بدو شروع انقلاب در صحنه حضور فعال داشته و شركتشان چنان فعالانه و چشمگیر بود كه زبانزد همگان شد.

آقا جعفر در سال 1359 با معدل عالی موفق به اخذ دیپلم در رشته هنر گردید و پس از گرفتن دیپلم راهی خدمت سربازی شده و تمامی دوران خدمتش را در منطقه كردستان با نوكران داخلی و خارجی در نبرد و ستیز سخت بود و بعنوان یك درجه دار در قسمت تخریب، انجام وظیفه می‌كرد. و بعد از پایان خدمت به عنوان مسئول انجمن اسلامی محل، شروع به فعّالیت نمود و چون فردی سخت‌كوش و مؤمن بود و بعنوان یكی از اعضای مركزی اتحادیه انجمنهای اسلامی شهید قاضی طباطبائی بابل انتخاب گردید و سپس سنت و روش رسول گرامی (ص)خود را به جا آورد، و با دختر عموی خود وصلت نمود و ثمره این ازدواج یك پسر به نام حمزه می‌باشد.

شهید تبارجعفر قلی، در سال 1362 به عضویت كمیته انقلاب اسلامی بابل در آمده و در قسمت مبارزه با مواد مخدر مشغول به خدمت گشته و با لیاقتی كه از خود نشان داد از سوی مسئولین به عنوان اطلاعات كمیته انقلاب اسلامی ساری مشغول به فعالیت گردید.

 در همین ایام او عازم جبهه نبرد با دشمن بعثی شد كه در این ماموریت از ناحیه دست و صورت مجروح گردید پس از بهبود نسبی از آنجائی كه اولین كاروان راهیان كربلا عازم جبهه نبرد بود با آنكه مسئولیتی مهمی داشت و مسئولین مانع از رفتن ایشان می‌شدند، اما دل بیقرار او تاب ماندن نداشت و با التماس و اصرار زیاد از آنجائی كه اجازه اعزام به جبهه را گرفته، و همراه كاروان روانه جبهه گردید ایشان در قسمت تخریب تخصص كافی داشت وارد این واحد شدند و در عملیات پیروزمندانه والفجر 8 در آزادسازی شهر فاو عراق شركت كرده و با اهدای خون پاكش باعث آزادی این شهر گردید و روحش را هم از این قفس كوچك دنیا آزاد نمود و به ملكوت اعلی پركشید، واقعاً شهادت حق چنین افرادی پاك و مخلص می‌باشد كه باید به چنین سعادت بزرگی نائل آیند.                                               

 روحش شاد

  وصیت نامه شهید  محمدجعفر تبارجعفرقلی

 «بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان»

درود بر رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و تمامی مستضعفین جهان، امام خمینی، درود بر تمامی رزمندگان جبهه های حق علیه باطل، درود بر شهدای تاریخ پرافتخار ایران و جهان اسلام، كه با نثار خون خویش، درخت اسلام را آبیاری نمودند، امروز روزی است كه اسلام احتیاج به خونهایی دارد كه بتواند كاخهای ظلم و ستم را ویران كرده، و زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم سازد.

من نمی‌دانم كه به مرگ طبیعی خواهم مرد یا بدست منافقین و ملحدین داخلی كشته خواهم شد و یا در جبهه های جنگ نور علیه ظلمت، در هر حال از خدای تبارك تعالی می‌خواهم كه اگر مرا لایق خود می‌داند یك لطفی عنایت فرماید و آن اینكه مرا در ردیف شهدا قرار دهد.

خدایا! هنگامیكه این نوشته را بعنوان وصیت در منطقه جنگی جنوب كشور در داخل سنگر دارم می‌نویسم، بار سنگینی گناه بر قلبم احاطه می‌كند، می‌دانم كه هر كس لیاقت و شایسته شهادت در درگاه حق تعالی را ندارد. حدیثی از رسول گرامی(ص) بنظرم رسیده، كه می‌فرماید: ((الدنیا مزرعه الاخره)) این دنیا كِشتگاه آخرت است.

شما خود بهتر می‌دانید كه هر یك از بندگانت در این دنیا چقدر بذر كاشته است تا بتواند حاصلی از آن در آخرت از تو طلبكار باشد. امّا من حقیر، هر چه قدر كه فكر می‌كنم كشت و زرعی در دنیا نكاشته ام كه بتوانم در آخرت از شما طلب درو كنم. روی همین اصل شرمنده ام كه با دست خالی به سویت آمده ام.

حال نصیحتی به شما ای گروه بندگان خدا، از خدا بترسید هم اكنون كه بدنی سالم و فضایی وسیع دارید، در این مدّت كوتاه عمرتان به فكر تامین سعادت خود باشید. اكنون شماها مهلت كار دارید، كار كنید تا دیر نشده بذرهای خود را در این دنیا بریزید و در فصل درو (آخرت) سر بلند باشید.

اینك وصیتی به شما پدر و مادر مهربانم

انشاءالله خداوند شما را از اهل بهشت سازد و به شما صبر و استقامت دهد و در قیامت رو سفید نماید، مادر مهربانم و پدر گرامی، انسان رفتنی است امروز و فردا ندارد، مرگ، این ساعت و آن ساعت ندارد، هر لحظه امكان دارد به سراغ آدم بیاید. حال چه انسان در دریای گلوله ها باشد، چه در خانه‌ایی آرمیده باشد. ناراحتی نكنید، فكر كنیدكه خداوند به شما امانتی داده است، حال خودش از شما گرفت. اگر می‌خواهید مرا خوشحال كنید آنهائی را كه در هر كجا به بهانه های مختلف مشغول نق زدن می‌باشند، بكوبید.

 ضمناً از شما و همسرم  و خواهران و برادران همچنین بستگان خواهشی كه دارم این است كه در اجتماع، مجالس و محافل مذهبی و یا غیره نشسته اید، یا برخوردهایی كه رخ  می‌دهد، نگوئید ما شهید داده‌ایم و اجر خودتان را ضایع نكنید. خداوند عنایت فرموده و شما را در ردیف خانواده شهدا قرار داده‌است (انشاالله) پس به خداوند منت نگذارید من دَینی برگردن داشته ام و این دَین را ادا نموده ام، اگر خداوند تبارك و تعالی قبول فرماید.

در خاتمه از شما پدر و مادر مهربانم معذرت می‌خواهم كه در مدت عمرم در بعضی مواقع با شما تندی رفتار كرده ام، زحمات فراوانی برایم كشیده‌اید انتظار جبران را داشته‌اید. اما در خاتمه در صورت امكان مرا در روستایم دفن كنید، همچنین در انجام فرائض دینی، نماز وروزه كمبودی داشته ام خواهشی كه دارم سعی نمائید در صورت امكان برای شما پدر و مادر عزیز، مبلغی از سرمایه را در این راه دهید.

حال شما همسر عزیزم! صبر در برابر ناملایمات دنیا برای رضای خدا عاقبتی بس خوب دارد. استقامت را به خود راه ده. خداوند رنج داری را نصیب شما زنان قرار داده است. و جنگ را برای مردان خدا. و هر زنی كه بر این رنج و محنت صبر پیشه كند ثواب شهید را دارد. امید وارم به حق خدای تبارك و تعالی شما زن مهربان را در قیامت در ردیف شهدا قرار دهد ان شاءالله.

اینك با یگانه فرزندم حمزه، من با انتخاب اولین فرزندی كه خداوند به من و شما عنایت فرموده فكرها كردم، حدیثی از رسول اكرم در حال مطالعه بنظرم رسید اینكه مردی رفت خدمت رسول گرامی عرض كرد: یا رسول الله! فرزندی از من بدنیا آمده پسر می باشد. بفرمائید كه نامش را چه بگذارم رسول گرامی فرمود: چه نامی نیكوتر و زیباتر از نام (حمزه) است. حال همسرم، قبل از اینكه فرزندمان بدنیا بیاید. این نام برایش انتخاب شده بود. لذا امیدوارم كه در تعلیم و تربیت حمزه تا زمانی كه در اختیار شماست نهایت كوشش را بكنید به ایشان فهمانده شود كه پدرش چه شد و انتخاب راه پدر را فراموش نكند.

حال با شما برادرانم؛ بدانید و آگاه باشید كه همه رفتنی هستیم سعی كنید صابر و با ایمان و مقاوم، در مقابل سختیها و ناملایمات دنیا باشید، دنیا محل گذر انسانهاست من این بار فكر كردم كه آخر عمرم باشد اما متاسفانه توشه ای برای خویش برنداشته ام، لذا امیدم با خداست. از خداوند متعال می‌خواهم كه با دعاهایتان كه توأم با عمل شما می‌باشد گناهان مرا پاك كند ان شاء الله.

اینك شما خواهران؛ این را بدانید آنهائیكه رفته‌اند كار حسینی كرده‌اند. شمائیكه زنده‌اید كار زینبی بكنید، نگاه كنید و ببینید زینب (س)چگونه از خون حسین (ع)پاسداری كرده است شما هم بایستی از خون شهدای اسلام پاسداری كنید. شما دو خواهر مهربانم و دیگر خواهران این روستا و غیره اگر می‌خواهید در جبهه حق علیه باطل شركت نمائید و در پیشاپیش رزمندگان اسلام همگام شوید. خون شهدای اسلام را حفظ كنید، می‌توانید با حجاب اسلامی  مشت محكمی به دهن آمریكا و دیگر مزدوران از جمله صدام و ایادی داخلی بكوبید و در این فیض الهی شركت نمائید. در خاتمه وصیتم به شما برادران انجمن اسلامی و بسیج و شورای اسلامی و دیگر برادران حزب الله این محل، انقلابی بودن مهم نیست انقلابی ماندن مهم است، كه زمان انقلاب مشتهای خود را گره كردید و در راهپیمائیها و دیگر مجالس مذهبی فریاد استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، به رهبری امام سر می دادید.

امروز هم این شعار بایستی ادامه پیدا كند تا رفع كل فتنه در عالم، و در هر نقطه ای كه زور حاكم است یا می‌خواهد بال و پرش را نشان دهد اگر مسلمانی، بایستی در مقابلش ایستاد، پس در مقابل سیاستهای موزیانه استعماری دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی كه این روزها مجدداً دارند توسط ایادی داخلی خودشان در گوشه وكنار این كشور شهید پرور اسلامی نشان می‌دهند سخت مبارزه كرد و همچون كوه استوار و حافظ خون شهدا باشید.

برادران من! آنهائیكه خون دادند رسالت بپایان رساند‌ه‌اند و شمائیكه امروز زنده اید رسالت مهمتری دارید و آن اینكه پیام رسان خون شهیدان باشید و از هیچ گونه مانعی نهراسید و همه آنها را از سر راه خود برداشته و بی‌پروا به این راه ادامه دهید، اگر چنین جرأتی به خود راه دادید و جلوی این موانع ایستادگی كردید آن وقت نشان می‌دهید كه یك مؤمن انقلابی هستید، ای برادرها لحظه ای در همان حال فكر كنید و ببینید دنیا وطن اصلی ماست یا خیر؟ نه برادر، دنیا وطن شما نیست دنیا وطن حیوان است. آخرت وطن شماست زندگی هر حیوانی، وطنش اینجاست.


تو ای برادر! وطنت اینجاست، وطن اصلی تو آرامگاه است جائیكه آرام مطلق است، لذا بیندیشید این اسلامی كه هم اكنون موجود است با رنجها و سختیها و با ریخته شدن خونهای عزیزانمان بدست آمده و شما امروز پاسدار این خونها باید باشید و به زحمات رسول الله (ص) و حضرت امیر(ع) فكر كنید و در قبال این احساس مسولیت نمائید و دَینی كه بر گردن شماست اداء نمائید.

                                              و سلام علیكم و رحمه الله وبركاته

                                     محمدجعفر تبار جعفرقلی

                                                           20 /10 /64

 منبع :کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، بیشه سر،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 12:45 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات