هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان
شهید محمدتقی مبلغ الاسلام

 شهادت مرحله ای از فیض كمال است كه نصیب هركس نمی‌شود و این درجه بالاترین درجات است

شهید محمدتقی مبلغ الاسلام

زندگینامه شهید محمدتقی مبلغ السلام

محمدتقی مبلغ السلام سال 1311 در خانواده مذهبی و روحانی در شهرستان بابل چشم به دنیای خاكیان گشود، همان دوران كودكی بیش از چهار بهار از عمرش نگذشته بود، پدرش را از دست داد و طعم تلخ یتیمی را چشید. مادرش كه یك زن پاكدامن و كوشا بود با كار و تلاش فراوان مخارج 7 فرزند خود را با سختی و مشقّت تأمین می‌كرد و فرزندان او از جمله محمدتقی مبلغ السلام از همان كودكی بدنبال كار رفتند تا كمك خرج مادرش باشند، لذا از خواندن درس محروم شد.

در سن نوجوانی حرفه خیاطی را انتخاب كرد و با تلاش فراوان یك خیاط ماهر گردید و در دوران جوانی به روستای بیشه سر مهاجرت كرد و با یك خانم مذهبی وصلت نمودند و در همین روستا ماندگار شدند و با پشتكار فراوان خود زمینی خریدند و خانه و مغازه ای ساختند و مشغول كار خیاطی و كشاورزی شدند.

در هنگام پیروزی انقلاب همراه و همگام با امت شهید پرور و حزب الله در راهپیمائیها و تظاهرات بر علیه رژیم طاغوت شركت فعال داشت.

از خصوصیات بارز شهید سادگی و تواضع و اخلاق خوش نسبت به همه دوستان، فامیلها و محلی‌ها بود، به آرمانهای انقلاب وفادار بود و عاشق انقلاب و امام بود. شهید از ابتدای شروع جنگ چندین بار به جبهه های حق علیه باطل عزیمت نمودند بطوریكه در سال 1364 وقتی خبر شهادت عباس محمد قلی‌زاده را شنیدند ناراحت شدند و با خود می‌گفت: كه چرا ما باید زنده باشیم و این جوانان رعنا و رشید و پاك بشهادت برسند.

آخرین بار كه قصد رفتن به جبهه را داشت خانواده‌اش خواستار كمی تحمل و درنگ را داشتند. ایشان گفتند كه دیگر جای صبر و درنگ نمی‌باشد و من باید بروم. رفتن همانا و عروج همان. ایشان در روز عید سعید فطر مصادف با 23 خرداد 1365 بر اثر تركش راكت هواپیما در منطقه مهران همچون مولای خود حسین ابن علی (ع) سر خود را از دست دادند. خداوند روحش را با شهدای كربلا و سرور و سالار شهیدان حسین ابن علی (ع) محشور گرداند.

روحش شاد

 وصیت نامه  شهید محمد تقی مبلغ اسلام

 «بسم الله الرحمن الرحیم»

الذین آمنوا و هاجروا و جاهدو فی سبیل الله باموالهم و انفسهم درجه عندالله و اولئك هم الفائزون.

آنان كه ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیده اند و در راه خدا با مال و جان جهاد كردند آنها را در نزد خدا مقام بلندی است و آنان بالخصوص رستگاران و سعادتمندان دو عالمند.

با درود و سلام بر یگانه منجی عالم بشریت پرچم دار سپاه توحید، مهدی موعود (عج) و نائب ارجمندش اسوه تقوا و فضیلت امام خمینی(ره) و تمامی شهدای بخون غلطان اسلام و بویژه شهدای محل، و با درود بر تمامی خانواده های معظم شهدا، اسراء، مفقودین وجانبازان، امیدوارم كه خداوند به همه آنها صبری عظیم عطا بفرماید.

وصیت نامه ام را آغاز می‌كنم

اینجانب محمد تقی مبلغ الاسلام فرزند علی اكبر متولد 1311 ساكن روستای بیشه سر بر خودم واجب دانستم كه در این برهه از زمان به ندای دل نشین پیر جماران لبیك گفته و پرچم سرخ، یا زیارت یا شهادت را در دست گرفته و عازم دیار عاشقان شوم، ای مردم رفتن به جبهه هدف دارد منظور و مقصود دارد و شما مپندارید كه برای مادیات رفته‌ام باید بدانید كه آن دیار صفای دیگری دارد، با رزمندگان بودن سعادت می‌خواهد تنها هدف و انگیزه‌ام كمك به اسلام و مسلمین بوده است.

سپس امیدوارم كه خداوند قبول بفرماید شهادت مرحله ای از فیض كمال است كه نصیب هركس نمی‌شود و این درجه بالاترین درجات است چرا كه خداوند می‌فرماید، من مشتری جان كسانی هستم كه در راه من به جهاد مشغولند و این مشتری بهترین مشتریهاست و این بالاترین درجات است.

ای مردم مپندارید كه همیشه در این دنیای فانی خواهید ماند. دنیا سرای گذر است نوبت من و تو خواهد رسید در این زمان حساس كه اسلام غریب است و یاور ندارد و ندای هل من ناصر ینصرونی از حلقوم بریده امام حسین (ع)به گوش می‌رسد و امام عزیزمان رفتن به جبهه را برای آنهایی كه توان دارند واجب فرمودند پس چرا در خانه‌های خود آرمیده‌اید.

 مگر خداوند در سوره توبه آیه 37 نمی‌فرماید: كه ای كسانیكه ایمان آورده‌اید جهت چیست كه چون به شما امر شده كه برای جهاد در راه دین بی‌درنگ خارج شوید، به خاك زمین دل بسته اید، آیا راضی به زندگی دنیا عوض حیات ابدی آخرت شده اید؟ در صورتی كه متاع دنیا در پیش عالم آخرت اندك و ناچیز است.

سخنی با خانواده ام، بتو ای همسرم امروز مسئولیتی بس عظیم برگردن تو افتاده است در درجه اول عفت و پاكدامنی و در درجه دوم تربیت فرزندان و نگهداری آنها. پس سعی كن شجاع باشی و هراس و واهمه به دل خود راه مده. پسرانم سلاح خونین مرا بر دارید و دشمنان را از بین ببرید خود نگهدار باشید و صبر را پیشه خود سازید.

دخترانم در مرحله نخست باید بگویم كه حجاب خود را حفظ نمائید برای من شیون و زاری نكنید، چرا كه خودم این راه را انتخاب كرده ام.

ای فامیلان و دوستان و آشنایان، دنباله رو رهبر باشید اگر یك قدم از او جلوتر رفته اید سقوط خواهید كرد و اگر عقب افتاده اید بیچاره می‌شوید پس سعی كنید همیشه امر او را اطاعت كنید حجاب خود را حفظ نمائید با عفت باشید نماز را بپای دارید و روزه بدارید تا خداوند لطف و رحمت خود را شامل حال شما نماید.

در خاتمه از كسانی كه از من رنجی دیده اند می‌خواهم مرا ببخشند و اگر من به آنها بدهكارم به فرزندم علی اصغر مراجعه نمایند و مبلغ خود را دریافت نمایند.

امیدوارم كه همیشه قدم برداشتن شما در راه اسلام باشد و هرگز اسلام را فراموش نكنید.

                                ((والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته ))

                                                  محمد تقی مبلغ الاسلام

                                                    16/2/65 ۱۳

منبع :کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، بیشه سر،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 03:28 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات