هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان

شهیدجوادگیلکی بیشه

بارخدایا! توئی معبود من و آمدنم به جبهه

 نه به آن دلیل است كه مال و مقام و منصب

دنیوی نصیبم شود بلكه برای رضای تو ای تنها

امیدم آمدم.

شهیدجوادگیلکی بیشه

زندگینامه شهید جواد گیلكی بیشه

در روزگاری در گوشه ای از روستای بیشه سر در انتهای محله (ندیكلا) از خانواده ای مذهبی با بضاعت كم، انسانی متولد شد بنام جواد گیلكی بیشه كه سرنوشت و ماجرایی پندآموز دارد او در سال 1346 متولد شد، ایشان در بدو تولّد با یك بیماری مرموز مواجه شده بود تا اینكه در بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل بستری شد. وی بهبودی چندانی پیدا ننموده سپس او را به خانه آورده وبعد از مدتی به فضل خداوند از این بیماری رهایی یافت تا اینكه در سن 7 سالگی به مدرسه ابتدایی بهشت آئین بیشه‌سر رفته و دوران ابتدایی را  به پایان رسانید سپس دوران راهنمایی را در روستای عزیزك گذرانید كه در این دوران مصادف با شروع انقلاب بود. ایشان در تظاهرات محلی شركت فعال داشته و سپس به فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشكیل بسیج 20 میلیونی به عضویت بسیج محل در آمد. با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شده و در عملیات محرم شركت كردند. آقا جواد در سال 1362 ازدواج نموده كه حاصل این وصلت یك فرزند پسر می‌باشد. ایشان مجدداً سال 63 عازم جبهه شد كه در عملیات والفجر مقدماتی حضور داشت. در سال 1364 به خدمت سربازی رفته كه ابتدا در بهنمیر بوده اما ایشان با توجه به روحیه بسیجی ‌اش ماندن در پشت جبهه برایش قابل تحمل بود لذا داوطلب اعزام به جبهه نبرد شد و با اصرار زیاد عازم منطقه جنوب (هورلهویزه) گردید.

دور بعدی مأموریت وی منطقه عملیاتی والفجر 8 (نخلستان بوفلفل) منطقه اروندكنار بوده كه نهایتاً در عملیات والفجر هشت شركت نموده و در همان عملیات در غروب روز 22 بهمن به فیض شهادت نایل آمد. از خصوصیات بارز ایشان اعتقاد وافر به اسلام وتقیّد به انجام فرایض اسلامی بوده ایشان نماز را به وقت و با قرائت صحیح بجا می‌آورد از جمله خصوصیات بارز دیگر ایشان ساده زیستی و احترام فراوان به پدر و مادر خود بود.

روحش شاد.

 وصیت نامه شهید جواد گیلكی بیشه

 «بسم الله الرحمن الرحیم»

آنانكه ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا با مال وجانشان جهاد كردند آنها را نزد خدا مقام بلندی است و آنان بالخصوص رستگاری و سعادتمند آن دو عالمند.

                                 «قرآن كریم»

اینجانب جواد گیلكی بیشه فرزند علیجان از روستای بیشه سر بابل بر خود واجب دانستم كه به ندای هل من ناصر ینصرنی رهبر كبیر انقلاب لبیك گفته و روانه جبهه حق علیه باطل شوم تا دَینی كه به گردن این حقیر است را به اسلام عزیز اداء نمایم و فردای قیامت در پیش پیامبر و ائمه اطهار و رهبر انقلاب سرافكنده نباشم.

بارخدایا! توئی معبود من و آمدنم به جبهه نه به آن دلیل است كه مال و مقام و منصب دنیوی نصیبم شود بلكه برای رضای تو ای تنها امیدم آمدم.

خدایا؛ بار گناهانم كمرم را خم كرد از تو می‌خواهم كه شهادت در راهت را نصیبم گردانی تا بلكه شهادتم بتواند این بار بزرگ را از روی دوشم بردارد و مرا پاك كند، هجرت كردنم به خاطر آنست تا بتوانم در ردیف سربازان اسلام قرار گیرم و كشور عزیز و اسلام مظلوم را از یوغ كافران بعثی نجات دهم تا دیگر ابرقدرتهای شرق و غرب فكر تجاوز به حریم اسلام را نكنند. ما می‌رویم تا پوزه استكبار جهانی را به خاك بمالیم.

بار خدایا؛ از تو می‌خواهم كه كشور عزیز اسلامی ما را بر لشكر كفر مغلوب گردانی و ریشه كفر را در همه جا و برای همیشه خشك گردانی.

سفارشم به شما امّت حزب الله این است، كه به رهنمودهای پیامبرگونه امام عزیز گوش فرا دهید و نگذارید كه امام عزیزمان تنها بماند، آری ما سالها آرزو می‌كردیم و می‌گفتیم ای كاش در زمان امام حسین(ع) و در ركابش می‌جنگیدیم و شهید می‌شدیم هم اكنون ندای (هل من ناصر ینصرنی) حسین زمانمان در كربلای ایران به گوش می رسد بیائید به ندایش لبیك بگوئیم تا فردای قیامت در پیش ائمه اطهار(ع) سرافكنده نباشیم. و شما ای برادران بسیج و انجمن اسلامی كه به قول امام، پشتوانه اسلام هستید از شما می‌خواهم اختلافات بین خودتان را كنار بگذارید و نسبت به همدیگر عطوفت و مهربانی داشته باشید و سنگر بسیج را خالی نكنید تا دشمنان از این كار خوشحال نشوند و همیشه به فكر این باشید و قرآن می فرماید‹‹الا بذكرالله تطمئن القلوب›› همانا با یاد خدا دلها آرام می‌گیرد.

و شما ای پدر و مادر عزیز و مهربانم؛ كه زحمتهای بی منتهائی برایم كشیدید و نگذاشته اید پشه و دیگر حیوانات مرا اذیّت و آزار كند، و شب تا صبح بر سر گهواره من نشستی و بی‌خوابی كشیدی، می‌دانم كه فرزند خوبی برایتان نبودم و به شما بی احترامی می‌كردم و حق فرزندی را بجا نیاوردم از شما می‌خواهم كه مرا حلال كنید و مواظب فرزندم باشید تا او احساس یتیمی و بی‌پدری نكند و اگر عضوی از بدنم و یا پیكرم جدا شده ناراحت نباشید چون سرور و مولایم (حسین‹ع›) در كربلا سر مباركش را از بدن مطّهرش جدا كردند.

سخنی با برادران بزرگوارم، ابولفضل و مسلم و حرمت، هرگز در مسیری كه رضای خداوند در آن نیست نروید و در كارها به پدر كمك كنید و هر بدی كه نسبت به شما كردم با بزرگی‌تان مرا ببخشید: و سنگر بسیج و مسجد را تنها نگذارید.

 امّا تو ای همسرم، اگر چه آرزوهای جوانیت در این دنیا برآورده نشد و زیاد با تو زندگی نكردم امیدوارم كه صبر زینبی را در پیش گیری و ناراحت نباشی كه خداوند صابران را دوست می‌دارد و مواظب فرزندم باش و خوب تربیتش كن تا در آینده یك انسانی نیكوكار باشد و همانند شیر زنان امروزه شهدای ایران را تحمّل كن. تو ای فرزند دلبندم از تو می‌خواهم كه اسلحه به خون آلود مرا برگیری و بروی با دشمنان اسلام بجنگی و آنها را به درك واصل كنی ان شاءالله.

از خواهران عزیزم می‌خواهم كه همانا حجاب، زنده نگه داشتن خون شهدا است را حفظ كنید و در تشیع جنازه ام گریه و زاری نكنید تا دشمنان اسلام خوشحال شوند و مرا بعد از تشیع جنازه ام در محلمان، قبرستان سیّد میرزا بغل شیخ مسلم دفن نمائید و بر روی مزارم ننویسید جوان ناكام، چون حقیقتاً به كام خود، كه همانا شهادت است رسیدم.  

 والسلام علیكم و رحمت الله و بركاته.                           

جواد گیلكی بیشه                           

  20/11/64 

خـدایا خـدایا، تـا انـقلاب مهـدی خـمیـنی را نگهدار.

منبع:کتاب صحیفه شهاد
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، بیشه سر، ابوالفضلیا،
شنبه 24 مرداد 1394 .:. 03:30 ب.ظ .:. خادم العباس
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic