هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان
شهیدعباس محمدقلی زاده

بارخدایا! از خون ما دریائی تشكیل ده، كه تمام دشمنان اسلام و بشریت را در كام خود فرو ببرند، خدایا بدنم را آنطور بگردان كه فردای قیامت نزد سالار شهیدان آن پیكری كه امواج تیرها بود آن بدنی كه زیر سم اسبها بود شرمنده نباشم

شهید عباس محمدقلی زاده

زندگینامه روحانی شهید عباس محمد قلی‌زاده

عباس محمدقلی زاده سال 1350 در خانواده‌ای مذهبی در روستای بیشه‌سر شهرستان بابل بدنیا آمد خانواده‌اش از طریق كشاورزی امرار معاش می‌كردند. دوره كودكی او توأم با منش و رفتار باوقار بود به شكلی كه رفتارش او را از هم سن و سالانش متمایز می‌كرد.

وی جهت یادگیری الفبای زندگی گام به مدرسه ابتدایی بهشت آئین نهاد. به فرموده دبیران گرامی رفتار و اخلاق او در مدرسه همانند رفتار بزرگان بود آنچه را كه بزرگان با توجه به اقتضای سنّشان از خود بروز می‌دادند ایشان در همان سنین پایین در كلاس درس و محیط مدرسه و محل به منصه ظهور می‌رساند. با پایان رساندن مقطع ابتدایی جهت ادامه تحصیل دوره راهنمایی در مدرسه‌ی «پیام شهید» روستای عزیزك ثبت نام نمود پایه اول راهنمایی را با موفقیت به پایان برد. عشق به معنویات و جستن حقیقت باعث شد تا به شهرستان بهشهر برود و در حوزه علمیّه جعفریه رستمكلا، نامش را در لیست سربازان آقا امام زمان (عج) ثبت نماید.

انجام فریضه های واجب در وقت خودش و اصرار بركارهای مستحبی از جمله ویژگیهای بارز اخلاقی وی بود. احترام به افراد خواه كوچك یا بزرگ از دیگر سجایای اخلاقی او بود به پدر و مادر بسیار احترام می‌گذاشت و این كار را تكلیف شرعی و الهی خود می‌دانست. زمانی كه از حوزه به خانه می‌آمد برای انجام فرایض الهی در اتاق محقری می‌رفت و به عبادت خالصانه با معبودش می‌پرداخت. نیمه های شب بیدار می‌شد و تا اذان صبح در همان فضای كوچك به نماز شب مشغول بود چنان در عبادت خالص بود كه همه اطرافیان را به تعجب وا می‌داشت كه انسانی در سن جوانی این قدر غرق در معنویات باشد و وجودش سرشار از نور و عظمت باشد. ضمن اینكه ایشان در جلسات بسیج نوجوانان فعالانه شركت می‌كرد و هر از چندگاهی برای آنه نكات اخلاقی ایراد می‌نمود و مقید به حضور مستمر در محافل مذهبی و مساجد بود.

شهید عزیز، در زندگی شخصی، ساده زیست بود با توجه به اینكه پدرش از نظر مالی تمكّن داشت كه برایش لباس و كفش نو بخرد او به همان لباس و كفش بسنده می‌كرد و در بسیاری مواقع كفشهایش را خودش وصله می‌زد و می‌پوشید و در جواب كسانی كه اعتراض می‌كردند می‌گفت: من می خواهم از الگویم كه مولا علی (ع) است فاصله نگیرم.

شیخ شهید ما، در زمان تحصیل در حوزه همگام با جامعه به امر ولی زمانش لبیك گفت: در اردیبهشت 64 پس از آموزش به منطقه عملیاتی غرب اعزام شد پس از پایان مأموریتش به حوزه علمیه مراجعت نمود. اما عشق به جبهه و دیدار یار و رسیدن به وصالش شیخ عزیز ما را امان نداد.

گویا به او الهام شده بود كه شربت گوارای شهادت را خواهد نوشید با اصرار و تمنا رضایت پدر و مادر را جلب كرد و به منطقه عملیاتی جنوب اعزام شد و در ادامه عملیات و الفجر 8 در(فاو) وجاوید الاثر شد.                     روحش شاد به تاریخ 22/12/65

 وصیت‌نامه روحانی شهید عباس محمد قلی‌زاده

 بسم الله الرحمن الرحیم»

ای اهل ایمان شما را به تجارتی سودمند كه شما را از عذاب دردناك آخرت نجات بخشد دلالت كنم آن تجارت، این است كه بخدا و رسولش ایمان آورید و به مال وجان در راه خدا جهاد كنید. این كار از هر تجارتی اگر دانا باشید برای شما بهتر است .

                                                                سوره صف آیه 10تا 11

آری ای مردم! بدانید كه من كوركورانه به جبهه نرفته ام و تنها شور جبهه در سرم نبود بلكه شور جبهه با مضمونی كه از این آیه و امثال این آیه ها بود به جبهه رفته ام و همراه با دادن خون خودم چند مطلبی را بعنوان وصیت بر مردم و پدر و مادر و دوستان می‌نگارم تا دینی كه برگردن من است بطور كامل ادا كرده باشم.

ای مردم! بیاد آورید آن روزی را كه از اسلام جز بدن بی روح چیزی نمانده بود، مسلمان و مؤمن بودن را به چند ركعت نماز و روزه می‌دانستند و بس.

بجای صوت قرآن، آواز و رقص در میان بود عوض مسجد و حسینیه‌ها دكان شراب فروشی و خانه فساد بود، اما با انقلابی كه خودتان كردید همه یك دل و یك صدا خواهان جمهوری اسلامی شدید.

حال موقع آن است كه این اسلام را حفظ كنید یا مدعیان اسلام مانند اهل كوفه نباشید كه با آن همه نامه و دعوت شمشیر خود را به رخ امام (ع) می‌كشیدند. ای مسلمانان و مؤمنین فریب مسلمان بودن این حزب بعث و شیاطین دیگر را نخورید و همانند خوارج نباشید كه با به نیزه نشاندن قرآن پشت به علی ( ع) كردند و او را تنها گذاشتند. ای آنان كه در زیر منابر وقتی كه مصیبت حسین (ع) را می‌خواندند آرزو می‌كردید كه ای كاش در كربلای حسین (ع) بودیم و او را یاری می‌كردیم. این امام، فرزند حسین (ع) است او شاگرد مكتب حسین (ع) است دیروز كربلای حسینی بود و امروز كربلای خمینی است اگر براستی دوست داشتید حسین (ع)را یاری كنید حال فرزندش را یاری كنید كه هدف هر دو یكی است. 

اما چند وصیتی به پدر و مادرم: ای پدر و مادرم می‌دانم كه آن وظیفه‌ای كه در مقابل آن همه لطف و محبتتان داشتم، ادا نكردم از كرم و بزرگواریتان از من درگذرید، مادرم! كشته شدن مرا باعث سرافكندگی و عزای خود ندان. كشته شدنم را باعث عزت و شرف و سربلندی خود بدان، شما در میان تمام مادران سربلند و قد برافراشته اید چرا كه شما امانتی را داشتید به صاحب امانت برگرداندید ولی مادران دیگر چنین نكردند و فردای قیامت مورد سوال از امانت فرزند، قرار می‌گیرند كه در چه راهی دادند اما شما مورد سؤال خداوند قرار نمی‌گیرید.

مادرم! در شهادت من بر سرو صورت مزن وگریه وزاری مكن. مادرم! درس شجاعت را از زینب كبری (س)بیاموز كه بعد از شهادت حسین (ع)چه كرد؟ ای مردم و ای دوستان، برایم گریه و زاری نكنید چون من كسی نیستم، بر حسین (ع) بگریید و نهضت او را زنده نگهدارید كه خون او مرا و امثال مرا این چنین ببار آورد.

 اما چند وصیتی به طلاب و دوستان، حال كه به راهی آمده‌اید كه این راه را پیامبران و امامان پیموده اند سعی كنید كه روش پیامبران را در پیش گیرید نه با زبان، بلكه به عمل وكردارتان و یقیناً دنیا پل عبور است چه بخواهی و چه نخواهی، باید از این پل گذشت.  چه خوشا، با گذشتن از این پل، به سعادت ابدی برسند نه به شقاوت ابدی.

ای جامعه روحانیّت! با مردم مومن و رنج دیده همدرد باشید تا مردم با شما باشند و در زیر سایه اتّحاد هم، زمینه را برای ظهور نور حق، مهدی (عج) فراهم سازید.

اما شما ای دوستان! از شما خواهشمندم كه از ادامه دهندگان راهم باشید و ادامه را هم، این است كه اسلحه بر زمین افتاده مرا برگیرید و پیام خونم را به گوش تمام مردم جهان برسانید از شما می‌خواهم امام را تنها نگذارید و همواره با جان و دل به حرفهای پبامبرگونه‌اش گوش فرا دهید.

بارخدایا! از خون ما دریائی تشكیل ده، كه تمام دشمنان اسلام و بشریت را در كام خود فرو ببرند، خدایا بدنم را آنطور بگردان كه فردای قیامت نزد سالار شهیدان آن پیكری كه امواج تیرها بود آن بدنی كه زیر سم اسبها بود شرمنده نباشم.

بارالها! بحق حبیبت و به حق ولیت اول پاكم كن و بعد خاكم كن.

                                       والسلام علیكم و رحمته الله و بركاته

                                            عباس محمد قلی‌زاده از بابل

                                             مورخه 3/12/1364

منبع:کتاب صحیفه شهادت
طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، بیشه سر،
شنبه 17 مرداد 1394 .:. 11:40 ق.ظ .:. خادم العباس
نظرات
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات