هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر - بابل
شیری افتاد ز پا و همگی شیر شدند گذر گرگ به آهوی حرم ها افتاد ... 
ثامن تم
نویسندگان

شهید صادق مبلغ الاسلام

الهی! در جلال رحمانی و در جمال سبحانی، نه آرزومند زمانی، نه كس به تو ماند و نه تو به كس مانی. پیداست كه در میان جانی، بلكه جان زنده به چیزی است كه توآنی.

 

شهید صادق مبلغ الاسلام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زندگینامه معلم شهید صادق مبلغ السلام

صادق مبلغ السلام سال 1339 در روستای بیشه سر از خانواده مذهبی چشم به جهان هستی گشود، دوران كودكی را در مكتب خانه به فراگیری قرآن كریم پرداخت و دوره ابتدایی را در روستای بیشه‌سر و مقطع راهنمایی را در روستای آغوزبن و دوره متوسطه را كه مصادف با انقلاب اسلامی بود در دبیرستان آیت الله طالقانی رشته علوم تجربی گذراند و سال 61 موفق به اخذ دیپلم گردید آقا صادق در ایام پیروزی انقلاب در تظاهرات و مجالس های مذهبی با عشق و علاقه به انقلاب و امام فعالانه شركت می‌كرد بعد از فرمان بسیج بیست میلیونی توسط حضرت امام (ره) به عضویت بسیج درآمد ایشان در انجمن اسلامی محل فعالیّت می‌كرد و مسئول كتابخانه شهید مطهری روستا بود.

 معلم شهید ما، علاقه شدیدی به استاد متفكر شهید مطهری داشته حتّی در وصیت نامه‌اش عشق و ارادت خود را به استاد اظهار نمود. او بیشتر كتاب های ارزشمند شهید مطهری را مطالعه و حتی آنها را برای مقاله‌نویسی، نسخه برداری كردند.

وی سال 61 در مركز تربیت معلم شهید مفتح شهر ری در رشته زبان خارجه قبول شدند. همزمان در سال 1362 از طریق سپاه پاسداران به جبهه غرب كشور اعزام، و به مدت 6 ماه در آن منطقه مشغول خدمت بودند. ایشان در سال 64 ازدواج نموده كه ثمره این ازدواج یك فرزند بنام محمد تقی می‌باشد.

سال 65 در كنكور سراسری شركت كرده و در رشته دبیری زبان خارجه دانشگاه كرج قبول شدند. خیلی خوشحالی می‌كرد، می‌فرمودند: خوشحالم كه توانستم جای كسانی را كه دانشجو بودند و شهید شدند پر نمایم».

ایشان در مورخه 21/11/65 با كاروان یكصد هزار نفری حضرت محمد (ص) از مازندران به جبهه رفتند ودر گردان صاحب الزمان (عج) به فرماندهی سردار شهید جواد نژاداكبر مشغول به خدمت شدند و در مورخه 12/12/65 در منطقه شلمچه به اتفاق فرمانده اش سردار جواد نژاداكبر به درجه رفیع شهادت نایل گشتند روحش شاد.

«یادش گرامی وراهش پر رهروباد.»

 وصیت نامه شهید صادق مبلغ السلام

 «بسم الله الرحمن الرحیم»

ان الله اشتری من المو منین انفسهم واموالهم بان لهم الجنه (قران كریم)

بدرستی كه خدا جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری كرده   توبه:9/111

در مسلخ عشق جــز نكو را نكشند             روبــه صفتــان زشت خو را نكشند

گر عاشق صادقی زمردن مهراس             مردار بود هر آنكه او را نكشند

به‌نام خدای عزّوجّل كه طاعتش موجب قربت است و بشكرانه اش مزید نعمت. هر نفسی كه فرو می‌ رود مُمِّد حیات است و چون برآید مفرح ذات. پس در هر نفسی دو نعمت موجود است. و بر هر نعمتی شكری واجب. 

الهی! یكتای بی همتایی و قیّوم و توانایی. برهمه چیز دانایی. در همه حال بینایی. از عیب مصفّایی و از شریك مبرّایی، اصل هر دوایی، به تو زیبد ملك خدایی.

الهی! در جلال رحمانی و در جمال سبحانی، نه آرزومند زمانی، نه كس به تو ماند و نه تو به كس مانی. پیداست كه در میان جانی، بلكه جان زنده به چیزی است كه توآنی.

الهی! تو را به عظمت ستودن وسیله سرورست و بشكر نعمت تو زبان گشودن مرتبه غرور است. پس به نام آن یكتا كه هستی بخش تمامی موجودات و كائنات می باشد. او كه فیاض علی الاطلاق و رحمتش واسعه می باشد. هیچ موجودی را یارای جنبیدن و زیستن نیست مگر با توجّهات حق تعالی. همة موجودات در هر حال به تسبیح و تنزیه او مشغولند. برای هدایت موجودات انسی، رُسول را ارسال داشت تا فطرتشان كه میل به گرایش به قدرت لایزال اوست را، از هر گونه كجرویها و انحرافات باز داشته و متوّجه او نمایند.

در تداوم هدایت تشریعی، آخرین سلاله امامت و ولایت در پس پرده غیبت نهاده تا روزی كه اراده‌اش بر ظهور او تعلق گیرد تا دستمان را گرفته و متوجّه پروردگار نماید. در این بین انسانهای بارز و متكامل و پارسایی را می‌بینم كه در زیر بیرق توحید برای نبرد با باطل از نثار جان دریغ نورزیده و با خون سرخ خویش همواره درخت تنومند اسلام را آبیاری بخشیده و موجب زنده و سربلند نگهداشتن آن شده‌اند، اینان كه نامشان در مكتب اسلام (شهیدان) می‌باشد از مقام و منزلتی خاص برخوردار بوده و متنعم به نعمتها و الطاف خداوندی می‌باشند اینان، حماسه آفرینانی هستند كه با دمیدن روح حماسی در كالبد مرده جامعه، آنان را حیاتی دیگر می بخشد. خدمتشان از نوع سوختن و روشنائی و حرارت بخشیدن به جامعه می‌باشد كه آنان در واقع قلب تاریخند و اینانند، كه با نثار خون خویش فضای جامعه را آزادی می‌بخشند تا در سایه آن دیگر خادمین توان خدمت می‌یابند پس با نام آن خالق فیاض و سبحان، و شهادت به نبوّت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و امامت ائمه هدی(ع)، و با درود بیكران بر آن گلگون كفنان و نیز همه كسانی كه در طریق حق و فضیلت گام می‌نهند.

علی الخصوص بر آن رزم آوران سپاه اسلام كه مصافشان با اهریمنان زالو صفت مایه حفظ و حراست حدود الهی می‌باشد. مطالبی چند بعنوان وصیت نامه ارائه می‌شود.

 اینجانب صادق مبلغ السلام فرزند استاد نقی با شناخت و بصیرت دل و بدون هیچگونه توقع و تهدید و فشار وارد بسیج شده تا از این كانال به میادین نبرد كه آرزوی دیرینه ام بود قدم بنهم و بسیج مجموعه ای از انسانهایی است كه تنها در پرتو امید به خداوند برای رهانیدن بشریت از زیر یوق ستمگران شكل یافته است و نیز بسیج را به مدرسه عشق تشبیه نموده اند، چرا كه در آن اقشار مختلفی از انسانها با هدفی واحد و سرشار از خلوص و فداكاری و وارستگی از درون گرد هم آمده اند. از اینرو اینجانب بر آن شدم تا افتخار عضویت را یافته و بعد راهی صحنه های نبرد شوم در اینجا بعنوان عرض ادب خدمت خانواده و همه پویندگان طریق حق، مطالبی را بطور خلاصه عرض می‌دارم.

بعد از تقدیم سلامهای گرم خدمت پدر ارجمندم معترفم به اینكه زحمات و مرار تهای شما را هرگز نمی‌شود جبران كرد برخی اوقات فكر می‌كنم كه اگر محبت، آن هم، محبت خانواده‌گی در دنیا نبود عالم چگونه می‌گشت و نظام زندگی چگونه برقرار می‌شد پدرم می‌دانم داغ فرزندی كه با خون دل و خرید برنج و دیگر مایحتاج زندگی بزرگش كردی برایتان ناگوار است، ولی به علی اصغر و علی اكبر باید نگریست. انشاءالله كه بی ادبی‌های مرا می‌بخشی. با سلامهای خالصانه از راه دور و بوسیدن دستهای مهربانت بر آن بودم دلتنگی خود را از فراق وجود مقدست چگونه قادرم شرح دهم كه قلمم قاصر و زبانم عاجز از بیان است.

مادرم! تنها این نكته را بدان كه سراپای وجودم حس محبت و قدرشناسی نسبت به مراحم و مهربانیهای توست، البته زحمات یك مادر بر هیچكس پوشیده نیست، با تشكر از شما خوشحال باش كه چنین فرزندی را در دامن خود پروراندی، از تندیها و بی‌ادبی‌هایم پوزش می‌طلبم.

ضمن عرض سلام خدمت همسر دلسوزم، وفاداری شما در همراهی اینجانب در زمستانهای سرد كوهستانها هرگز فراموش نمی‌شود از زحمات شما در رسیدگی به بچه‌ای كه در ماههای اول عمرش همواره موجب رنج و زحمت بود بسیار سپاسگزارم از شما خیلی راضی بوده و سفارشی نمی‌كنم به جز تربیت صحیح فرزندم.

(برادران و خواهران!)

از زینب (س) درس بگیرید كه با دیدن مرگ برادران و برادرزاده ها چگونه صبوری پیشه كرده و حامل پیام خونشان بوده است. برادرتان به آن نازنین برادران و خواهران، سلامهای گرم می‌رساند. من و شما پرورش یافته یك دامانیم وگلهای یك بوستان، از شما تقاضا دارم  با گفتار نیك خود حافظ خون من باشید از برادر بزرگم می‌خواهم كه وصیت نامه‌ام را برای مردم بخواند از همه شما طلب بخشش می نمایم. خدمت امت فداكار سلام عرض نموده و پوزش می‌طلبم كه باعث زحمت شدم از خطاهای من در گذرید. جوانان را توصیه می‌كنم به تقوی و فراگیری احكام شرعی و مطالعه كتب ارزنده شهید متفكر استاد مطهری وحضور مداوم در صحنه های پیكار، در پایان ذكر این نكته را ضروری می‌بینم كه این وصیت نامه را در موقعی می نگارم كه چند ساعتی بیش نمانده تا به خط یا عملیات عازم شویم، حتی خوابی دیدم مبنی بر اینكه شهید شدم مردم در تشییع جنازه من شركت داشتند. مرا در روستای بیشه سر در سید میرزا دفن كنید.

نوار قرآن عبد الباسط را بیشتر بزنید. مقالاتی دارم كه آنرا چاپ و توزیع كنید از همسرم می‌خواهم یك روز روزه مرا جبران نماید بر سر مزارم بنویسد.

پیوسته دلم دم به هوای تو زند            جان در تن من نفس برای تو زند

گر بر سر خاك من گیاهـی رویـد            از هــر بــرگــی بــوی وفــای تـوزند

                                                                   مورخه 29/  11/65

                                                                 صادق مبلغ السلام

 

منبع :کتاب صحیفه شهادت

طبقه بندی: زندگینامه وصیتنامه شهدای بیشه سر،
برچسب ها: هیات ابالفضلیای بیشه سر، ابالفضلیای بیشه سر، ابوالفضلیا، بیشه سر،
شنبه 17 مرداد 1394 .:. 11:43 ق.ظ .:. خادم العباس
نظرات
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر  .:.
درباره وبلاگ


امام صادق سلام الله علیه : مَن عَیَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم یَمُت حَتّى یَركَبَهُ
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نمیرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود میزان الحكمة: ح 14854

در بهمن سال 1390 کارمان را با عنوان شجره طیبه حلقه صالحین که متبرک به نام شهید گرامی کمیل صفری تبار بود آغاز کردیم.
با لطف این شهید بزرگوار حلقه رفاقتمان روز به روز محکم تر شد تا اینکه تصمیم به احداث کانون فرهنگی گرفتیم تا کارمان را گسترده تر کنیم. در اردیبهشت 1394 باکمک اعضای حلقه شهید صفری تبار در کنار مزار آن بزرگوار در شب میلاد امام محمدباقر(ع) کانون فرهنگیمان را با نام کانون فرهنگی هنری مهدی موعود (عج) احداث نمودیم

اولین برنامه کاریمان بعنوان کانون فرهنگی آماده سازی فضای جشن میلاد امام زمان(عج) در کنار گلزار شهدای سید میرزای بیشه سر بوده است.

در خلال جلسات کانون به پیشنهاد عده ای از اعضا به فکر طرح ریزی هیات ابالفضلیای روستای بیشه سر افتادیم.

اولین برنامه مان در هیات ابالفضلیای بیشه سر ویژه برنامه سوگواری تخریب حرم ائمه بقیع در تاریخ 2 مرداد 1394 بوده است.

به مدد اهل بیت و دست گیری قمر بنی هاشم و همت جوانان هیاتی روستای بیشه سر این نوکری اهل بیت را ادامه خواهیم داد تا «دستان قلم» دست گیرمان در دنیا و آخرت باشد.

منتظر حضور سبزتان در برنامه های هیات هستیم.

عکس های هیات در اینستاگرام
www.instagram.com/abalfazlya

فیلم های مراسمات هیات در آپارات
www.aparat.com/abalfazlya

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی ما
****************

هیات ابالفضلیای روستای پایین بیشه سر

----------- ************** ************* *** ***************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic